Podmínky přijetí

Vzdělání

  • podmínkou přijetí je ukončený minimálně bakalářský stupeň vysoké školy v pomáhajících profesích
  • pro další působení v psychoterapeutické praxi v ČR doporučujeme bakalářský stupeň vzdělání doplnit navazujícím magisterským oborem (magisterský titul je podmínkou vstupu do České asociace pro psychoterapii
  • Česká asociace pro psychoterapii definovala tyto relevantní obory pro vstup do výcviku: seznam oborů   

Věk

  • minimální věk pro vstup do výcviku je 25 let

Praxe

  • preferujeme uchazeče s praxí v pomáhajících profesích
  • nutnou podmínkou pro absolvování druhé části výcviku je supervidovaná psychoterapeutická práce s klienty 

Jazykové znalosti

  • přepokládáme alespoň základní znalost angličtiny a snahu se v ní zdokonalovat


Do výcviku se přihlásíte vyplněním formuláře (bude zpřístupněn 1.8.), zasláním strukturovaného životopisu a motivačního dopisu (1 strana) a zaplacením administrativního poplatku.

Přijímací řízení

Přijímací řízení má dvě části. V první fázi lektorský tým podrobně posoudí vámi zaslané motivační dopisy a životopisy. Za posouzení motivačních dopisů a životopisů vybíráme administrativní poplatek. Poplatek pro rok 2023 činí 424 Kč včetně DPH (350 Kč + DPH).

Vybrané uchazeče pozveme do druhého kola k osobnímu pohovoru se dvěma zkušenými lektory z našeho týmu. Pohovor se koná v prostorách Institutu na Přední Kopanině. Za pohovor vybíráme poplatek, který pro rok 2023 činí 1452 Kč včetně DPH (1200 Kč + DPH).

Pro vácvik se začátkem od ledna 2024 již bylo přijímání přihlášek ukončeno. Informace o dalším běhu zveřejníme do konce roku 2023. Zasílání přihlášek bylo možné od 1. 8. do 17. 9. 2023. Pozvání do druhého kola budeme rozesílat nejpozději 9. 10. 2023. Osobní pohovory v rámci druhého kola budou probíhat ve dnech 18. 10. až 20. 10. 2023

Máte-li nějaké dotazy či nejasnosti ohledně výcviku, napište je do formuláře nebo nás kontaktujte přes email: info@gestalt-praha.cz .

Napiště nám svůj dotaz k výcviku

Odesláním dotazu souhlasíte s využitím osobních údajů (e-mail).